Warszawa z lotu ptaka. Brzmi kusząco i ciekawie. Z wysokości około można zobaczyć zupełnie inne oblicze naszej stolicy. Dobra zabawa gwarantowana – pod warunkiem, że nie macie lęku wysokości oraz czujecie się komfortowo w małych i zamkniętych przestrzeniach. Chętni takich doznań mogą wybierać z naprawdę szerokiej oferty w Warszawie. Specjalnie dla was wyruszyliśmy w podniebną podróż nad stolicą.

Wzbić się i szybować w górze jak ptak to odwieczne marzenie prawe każdego człowieka. Jeżeli chcecie przy okazji zobaczyć jak z perspektywy „orłów i sokołów” wygląda nasza stolica – mamy dla was dobrą wiadomość. Można spełnić swoje marzenie za całkiem przyzwoitą – co nie znaczy, że niewielką – kwotę.

Nasza podniebna podróż rozpoczęła się przed hangarem Aeroklubu Warszawskiego, który swoją siedzibę ma na terenie Lotniska Bemowo. W naszym przypadku wybór padł na firmę Ibex Aero. Dużą dawkę stresu skutecznie zniwelowało pozytywne nastawienie siedzącego za sterami Cessny 206 pilota. Potem nastąpiło krótkie kołowanie na pas startowy, chwilę poczekaliśmy na swoją kolej – odbywały się właśnie treningi szybowcowe… i w górę.

Sam lot trwał około kilkanaście minut. Wydaje się że to niewiele, ale w małym samolocie – Cessna 206 ma trochę ponad 8,6 m długości – czas jakby zwalnia, a poziom adrenaliny zwiększa każdy powiem wiatru. Standardowa trasa wiedzie z Lotniska Babice w kierunku Mostu Grota-Rowieckiego, potem wzdłuż Wisły – po prawej stronie można zobaczyć Stare Miasto – w kierunku Stadionu Narodowego i nad Most Siekierkowski. W tym miejscu samolot zawraca i kierujemy się w stronę lotniska.

Nie można zaprzeczyć, że spojrzenie z wysokości kilkuset metrów na bardziej lub mniej znane miasto to niebywała atrakcja. Odkryliśmy kilka miejsc – te od razu staraliśmy się zlokalizować po powrocie na Google Maps.

Lot widokowy nad Warszawą – ile to kosztuje?

Nasz przewoźnik miał ofertę na poziomie 139 zł za osobę w wariancie 15 minutowym. Oferta 30 minutowa kosztuje około 270 zł. W sieci znaleźć można również 15- minutowe loty kosztujące 229 zł.

Ciekawostką są również oferty dla bardziej wymagających klientów. Za 300 zł można odbyć lot indywidualny trwający około 20 minut. Zaletą tego rozwiązania jest nie tylko krótkie szkolenie z budowy samolotu, ale również – a może przede wszystkim – możliwość samodzielnego (pod okiem instruktora) pilotowania samolotu.