Pogoda w tym roku jest bardzo kapryśna. Nie mogę tak często korzystać z roweru jak bym tego chciała. Niestety nie ma czasu chodzić na siłownię, w związku z tym postanowiłam kupić rower treningowy. Rowery treningowe są urządzeniami cardio, poprawiają kondycję, przy regularnych treningach rośnie sprawność całego układu mięśniowego i spala się bardzo dużo kalorii. Jazda na rowerze treningowym pobudza układ krwionośny i oddechowy, jednocześnie nie obciąża stawów.

Podczas treningu najsilniej  pracują mięśnie nóg, łydki, uda, pośladki, ale pracują również mięśnie brzucha. Regularna jazda na rowerze pomaga wysmuklić biodra i pięknie wyrzeźbić mięśnie nóg. Bez obaw mięśnie nóg nie rozrosną się ja k u kulturystów, to nie ten rodzaj ćwiczeń 🙂

Wybrałam rower treningowy NEW SITUS CYCLE 3+ KETTLER. Jest on przeznaczeny do okazjonalnego i intensywnego treningu.

INFORMACJE TECHNICZNE
System zmechanizowanego hamowania magnetycznego z cyfrowym ustawieniem od 1 do 16
– Podświetlany LCD, z 12 programami treningowymi, w tym trening zarządzany tętnem
– Pamięć danych dla 4 użytkowników
– Stałe wyświetlanie 7 funkcji
– Puls mierzony przez czujnik
– Zintegrowany odbiornik tętna Polar.
– Półka na tablet
– Zasilanie sieciowe 230 V
– Regulacja poziomu z tyłu
– Rolki transportowe
– Wymiary powierzchni użytkowej: 90 x 60 x 146 cm

Opór magnetyczny i mechaniczny
Programy :12 programy
Poziomy oporu : 16 poziomów oporu

Rower treningowy zajął miejsce w salonie naprzeciw telewizora. Łatwiej się jeździ, oglądając jakiś fajny serial 🙂 Co ciekawe nie wkurza mnie to że jest w takim miejscu, choć zawsze wydawało mi się że sprzęt do ćwiczeń nie może być w salonie. Przyzwyczaiłam się do niego natychmiast, pewnie dlatego że używam go codziennie.

Co mogę powiedzieć po tygodniu użytkowania? To był doskonały zakup. Jeżdżę na nim codziennie, zazwyczaj bardzo późnym wieczorem koło 22.00.  co byłoby niemożliwe do osiągnięcia przy zwykłym rowerze. Po tygodniu zauważyłam już wzrost duży formy! Wolniej się męczę, robię coraz dłuższe dystanse, a oponka ana brzuchu jakby zmalała 🙂