Na masaż trafiłam trochę z przymusu. Rozbolał mnie lewy bark, do tego stopnia, że nie byłam w stanie założyć torebki na ramię.

wellness-285587_1920

Znalazłam masaż w najbliższym salonie i muszę przyznać, że miałam dużo szczęścia. Trafiłam na doskonałą masażystkę.  Z perspektywy wiem też, że zrobiłam głupi błąd, nie pytając wcześniej o opinie o masażystce. Przecież nieumiejętnym masażem można zrobić krzywdę, zwłaszcza gdy nie wiadomo, czy to tylko ból mięśni, czy np. uszkodzenie dysków kręgosłupa. Dobrze, że to nie było nic poważniejszego.

Dzięki serii masaży odkryłam ważną rzecz. Masaż koi nie tylko ból, on koi nerwy! 🙂

Każdy masaż pobudza produkcję endorfin, które działają antystresowo i przeciwlękowo. Ponadto jak donoszą strony naukowe korzystnie wpływa na układ krwionośny, przyspiesza przepływ krwi oraz przemianę materii.  Dzięki temu szkodliwe substancje wytworzone w mięśniach są łatwiej  usuwane z ciała. Jakby tego było mało, to masaż relaksacyjny może obniżyć ciśnienie krwi i zwolnić pracę serca, uspokaja nerwy, zmniejsza napięcie, czyli generalnie odpręża. Samo zdrowie, prawda? 🙂

Masaż relaksacyjny a olejki

Olejki do masażu są niezwykle ważne, po pierwsze jest to swoista aromaterapia, a po drugie pobudzają krążenie krwi.

I tak np. olejek bazyliowy, pomarańczowy, odstresowują. Olejek z  melisy, lawendy, rumianku i majeranku, uspokaja. Cytrynowy i mandarynkowy dodają energii, a rozmarynowy rozluźnia i wycisza.

Przeciwwskazaniami do masażu są:

  • choroba, gorączka
  • uraz kręgosłupa ( wtedy udajemy się do profesjonalnego rehabilitanta, nie do masażysty)
  • miesiączka
  • nowotwór
  • niewydolność krążenia
  • stany zapalne skóry
  • ciąża

Na wiosnę warto zainwestować w dobre samopoczucie, dlatego polecam wybrać się na porządny masaż relaksacyjny
Miastowna 🙂

O Autorze

Podobne Posty

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany