Ten najważniejszy wieczór w roku, jest magiczny także dlatego, że staramy się pięknie udekorować nasze mieszkania. Dekoracje nadają  uroku i tworzą odświętny klimat.Warto zadbać wcześniej o detale, aby w ferworze przedświątecznej gorączki nic nam nie umknęło.

Na 2 miesiące przed Świętami, robię przegląd ozdób i obrusów. Wtedy uzupełniam braki. Po pierwsze jest na tyle wcześnie, że nie muszę sie obawiać, ze ozdoby kupione w sieci mogą nie dotrzeć. Po drugie wolę wydać wcześniej pieniądze, bo jak wiadomo grudzień jest bardzo drogim miesiącem.  🙂

Aby stworzyć odświętny wygląd nie trzeba wydawać kroci. Wystarczy kilka drobnych elementów, które nadadzą charakteru w naszym wnętrzu.

20170121_131401

Żywe gałązki choiny. nie musisz mieć w domu żywej choinki, ja od lat takiej nie mam ze względu na koty. Wystarczy kilka gałązek żywej choiny, wstawionych do wazonu. Pięknie pachną i cudownie wyglądają 🙂 Możesz  również stworzyć stroik z żywej choiny, wystarczy na gałązki położyć kilka szyszek, świeczkę i przywiązać kilka wstążek np czerwonych. najważniejsza jest tu wyobraźnia 🙂 Oczywiście możesz też kupić gotowy stroik, jeśli nie lubisz samodzielnie robić takich rzeczy.

20170121_150238

Moim ulubionym sposobem na tworzenie klimatu są lampki. Nie zakładam ich tylko na choinkę. Lampki w kształcie gwiazdek układam na półce pod telewizorem, nadają wnętrzu magicznego charakteru.

20170121_131434

Kupiłam jakiś czas temu kilka misek świątecznych. Niby taki mały gadżet, a doskonale podkreśla charakter świąteczny. W misce trzymam mandarynki lub mieszankę bakali.

img_0039

Stół wigilijny musi być elegancki. Kocham prostotę, dlatego jak widać na zdjęciu nie przesadzam z dekoracjami. Żywe kwiaty są najlepszą dekoracją, do tego świeczka w pięknym świeczniku i klimat gotowy.  Inna wersja powyższych dekoracji jest biało złota. Wymieniam obrus i serwetki pod zastawą, zmieniam świecznik i gotowe 🙂

img_0040

Jestem ciekawa jakie macie patenty na dekorację 🙂

O Autorze

Podobne Posty

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany