Kiedy byłam dzieckiem diagnoza „Musisz nosić okulary” była wyrokiem. Nie wiem czy to dlatego, że były to głębokie lata osiemdziesiąte i nikt nie traktował okularów jak biżuterii, a zło konieczne. Czy może dlatego że to małe miasteczko, czy po prostu dlatego że dzieciaki potrafią byś wobec siebie niebywale okrutne. Było to w czasach, kiedy nie noszono powszechnie okularów słonecznych, a raczej widok kogoś w okularach przeciwsłonecznych był czymś wyjątkowym.

W podstawówce wielokrotnie słyszałam kpiny z koleżanek, które nosiły okulary. Tak mocno wryło się to w moją świadomość, że jak widziałam osobę w okularach to było mi jej autentycznie żal. Całe szczęście po tych emocjach zostały tylko wspomnienia, a czasy pokazały że okulary to atrybut urody, coś czym możemy dodać sobie seksapilu, wzbudzić zaufanie, oraz wydać się mądrzejszym. Tak, tak w jednym z artykułów na Business Insider przedstawiano badania, które mówią że osoby noszące okulary, wydają się mądrzejsza od osób które ich nie noszą.

Okulary Gucci

Żyjemy w czasach ogromnego rozwoju technologii, nic dziwnego że spędzamy przed telefonami i komputerami większą część doby. To z kolei powoduje, że nasze oczy coraz częściej potrzebują wsparcia. Pamiętam moment u okulisty, kiedy nałożyłam dopasowane szkła. Pani doktor wyprowadziła mnie na korytarz, kazała założyć okulary i zapytała ” i jak?” Wybuchłam takim entuzjazmem że wszyscy w poczekalni odwrócili się w moim kierunku, a ja autentycznie się ucieszyłam, bo wreszcie widziałam wyraźnie. Co ciekawe wcześniej wydawało mi się, że widzę nie najgorzej, jak bardzo się myliłam!
Najtrudniejszy moment to był wybór okularów… Jak już mówiłam, okulary to biżuteria, atrybut dodający urody. Niezwykle ważne jest dopasowanie do kształtu naszej twarzy, oczu a także fryzury. To wszystko wpływa na ostateczny odbiór naszej osoby. Przymierzyłam kilkadziesiąt oprawek, zależało mi na klasycznej elegancji, nie podążam bezmyślnie za modą. Muszę czuć się komfortowo, to dla mnie ważniejsze niż najnowsze trendy.

Okulary Gucci
Wybór padł na oprawki od Gucciego, ale nie dlatego że są markowe a dlatego ze są eleganckie, pasują do wszystkiego i naprawdę dobrze się w nich czuję.

Okulary Gucci

Okulary noszę przez większą część dnia dlatego szkła mają tzw. antyrefleksy i są dostosowane do wielogodzinnej pracy przy komputerze.  Powłokę antyrefleksyjną wynaleziono 40 lat temu.  Jej  głównym zadaniem jest eliminowanie uciążliwych dla oczu refleksów świetlnych (odblasków) powstających na gładkich i wypolerowanych szkłach. Ma to ogromne znaczenie właśnie dla osób pracujących przy komputerze ale też pracujących czy bawiących się smartfonem.

Okulary Gucci

Po kilku tygodniach ciągłego używania mogę powiedzieć, że moje życie zmieniło się na lepsze.  Wzrok się nie męczy, oczy przestały boleć a najciekawszym efektem ubocznym jest to, że przestała mnie boleć głowa. Okulista potwierdził, że dobrze dobrane szkła maja takie działanie. Wcześniej zupełnie  nieświadomie wciąż mrużyłam oczy,  wada wzroku mimo że nie duża nie pozwalała mi na wyraźne widzenie.  Reasumując warto zadbać o porządne szkła, oczy będą nam bardzo wdzięczne 🙂

Miastowna 😉